Lymfatické masáže

Lymfatická masáž vlastně původně nebyla mým cílem, když jsem ale viděla, jak očišťující účinky má, nebylo zbytí, udělala jsem si kurz a začala ji dělat také. Její zázračné účinky jsem totiž zažila sama na sobě. Měla jsem zdravotní problémy a právě díky ruční lymfatické masáži jsem si v té době ušetřila vysedávání po čekárnách lékařů.
 
Klienti, kteří trpí problémy s lymfatickým systémem zprvu málokdy tuší co je vlastně trápí. Často to začíná otoky – lymfedémy – které vznikají nahromaděním tekutiny v tkáních. Otéct můžou ruce, nohy, obličej, ale klidně také celé tělo. Mým úkolem, je u klientů odhalit příčinu problému a ta se leckdy pojí s psychikou a to obzvlášť pokud se jedná o obezitu. Právě tou totiž trpí lidé, kteří do světa jídla a přejídání utíkají od svých reálných problémů. Propojením lymfatické masáže a některé z mých “odblokovávacích” terapií se můžete zbavit problémů s lymfou a otékáním, ale hlavně prapříčiny svého přejídání.
 
Lymfatická masáž je ale vhodná vlastně pro každého, pokud je totiž lymfatický systém průchodný, nevytváří se otoky, tělo se nezavodňuje, mizí celulitida… Pokud kouříte nebo tělu rádi dopřejete alokohol a dostatek dobrého jídla, je pro vás ruční lymfatická masáž opravdu to pravé. Stejně tak, jako když jste delší dobu užívali antikoncepci nebo antibiotika a potřebujete tělo od léků vyčistit. ZÁSADNÍ při lymaftické masáži je to, že nebolí! ( A nenechte si namluvit nic jiného…) Je to jemná, příjemná masáž, při které klienti často usínají. Zásadní je při masáži otevřít centrální uzliny na krku, v podpaží, břiše a tříslech – ani tohoto otevření se ale nebojte, provádí se jemnými krouživými pohyby a nikterak nebolí. Bez tohoto otevření uzlin kvalitní lymfatickou masáž nejde provést, protože lymfu jen posouváte po těle, ale neodvedete ji z něj ven, čímž veškerý zdravotní benefit masáže mizí.
 
A co že je to vlastně ta “mystická” lymfa? Nenápadná, čirá tekutina, která ale proniká našimi tkáněmi a jemně se “otírá” o veškeré buňky v těle. Lymfa nás chrání před toxiny i bakteriemi a z těla odvádí veškerou tekutinu, která v něm nemá co pohledávat – tedy odpadní produkty, které v těle nechceme. Když je ale lymfatický systém, ve kterém lymfa proudí narušen, na světě je problém. Nejde jen o otoky, ale také o další problémy, které vznikají hromaděním toxických látek v těle jako je ekzém, alergie, zácpa, snížená imunita a další.
 
A v čem je pro vás benefitem lymfatická masáž zrovna u mě? Každému klientovi věnuji indiviuální péči a snažím se jeho problém vyřešit na psychické i fyzické úrovni. S lymfatickou masáží mám letité zkušenosti a vím, že ruční lymfatická masáž je opravdovým zázrakem, který může leckdy zachránit zdraví. A to ať už se jedná o bolestivá prsa, kde se začíná “cosi tvořit”, otoky obličeje nebo jiných částí těla nebo letitou snahu zhubnout.
 
Těším se na vás!